План работы апякунскага савета на 2023/2024 навучальны год. Перспектыўны план работы апякунскага савета

УЗГОДНЕНА

Загадчык ДзУА  “Гасцілавіцкі

дзіцячы сад Лагойскага раёна”

___________Машноўская А.А.

“15” 09 2023

СЦВЯРДЖАЮ

Старшыня апякунскага савета

___________Даніленкава А.М.

« 15 » 09 2023

ПЛАН работы апякунскага савета дзяржаўнай установы адукацыі

«Гасцілавіцкі дзіцячы сад Лагойскага раёна» на 2023/2024 навучальны год

Змест работы

Тэрмін

Адказны

Агульныя сходы апякунскага савета

Сход №1

1.1.

Зацвярджэнне новага складу апякунскага савета.

Верасень

1.2.

Выбары старшыні і сакратара апякунскага савета.

Размеркаванне абавязкаў паміж членамі апякунскага савета

1.3.

Вынікі падрыхтоўкі дзіцячага сада да новага навучальнага года.

1.4.

Абмеркаванне плана работы апякунскага савета на 2023/2024 навучальны год.

Вызначэнне напрамкаў, форм, памераў і парадку выкарыстання сродкаў апякунскага савета на 2023/2024 навучальны год.

Сход №2

2.1.

Справаздача аб выкананні плана пазабюджэтнай дзейнасці за 2023 год.

Інфармацыя аб выкарыстанні паступаюць сродкаў з верасня па снежань 2023 года.

Снежань

2.2.

.Вынікі работы па арганізацыі дапамогі і  прыцягненні спонсарскіх сродкаў на правядзенне ранішнікаў, дасугаў, фізкультурна-аздараўленчых мерапрыемстваў.

Сход № 3

3.1.

Аб ходзе работы апякунскага савета  па садзейнічанню і развіццю матэрыяльна-тэхнічнай базы.

Сакавік

3.2

Аб правядзенні ў рамках падрыхтоўкі да летняга аздараўленчага перыяду добраўпарадкавання тэрыторыі, рамонце і пакрасцы надворнага гульнявога  абсталявання.

Сход №4

4.1.

Падрыхтоўка дашкольнай установы да новага навучальнага года. План мерапрыемстваў рамонтных работ і добраўпаракавання тэрыторыі.

4.2.

Садзейнічанне ва ўмацаванні матэрыяльна-тэхнічнай  базы дзіцячага сада.

Асноўныя напрамкі работы

1.

Прыцягненне дадатковых фінансавых сродкаў на развіццё матэрыяльна-тэхнічнай базы з мэтай павышэння эфектыўнасці адукацыйнага працэсу і забеспячэння бяспечнага знаходжання дзяцей ва ўстанове дашкольнай адукацыі.

На працягу года па меры неабходнасці

2.

Садзейнічанне ў арганізацыі фізкультурна-аздараўленчых мерапрыемстваў (забаў, дней здароўя і інш.).

На працягу года

3.

Дапамога ў арганізацыі культурна-масавых мерапрыем-стваў: конкурсаў сумеснай творчасці дзяцей і бацькоў, тэатралізаваных прадстаўленняў для дзяцей, наведваючых дашкольную ўстанову, арганізацыя экскурсій, прагулак-паходаў.

На працягу года па меры неабходнасці

4.

Удзельнічанне ў традыцыйных мерапрыемствах па добраўпарадкаванні і азеляненні тэрыторыі дашкольнай установы.

Красавік-май

5.

Інфармацыйна-асветніцкая работа з бацькоўскай грамадскасцю аб дзейнасці апякунскага савета шляхам размяшчэння інфармацыі ў групах і на афіцыйным сайце ўстановы адукацыі.

На працягу года

сакратар савета,

ПЕРСПЕКТЫЎНЫ ПЛАН работы апякунскага савета

дзяржаўнай установы адукацыі «Гасцілавіцкі дзіцячы сад Лагойскага раёна»

на 2020/2025  гады

Змест работы

Тэрмін

Адказны

1.

Пасяджэнне агульных сходаў апякунскага савета ДзУА «Гасцілавіцкі дзіцячы сад Лагойскага раёна»:

*прыняцце рашэнняў аб членстве ў апякунскім  савеце;

*абранне старшыні апякунскага савета, размеркаванне абавязкаў членаў апякунскага савета савета;

* вызначэнне прыярытэтаў дзейнасці апякунскага савета і прыняцце рашэння аб яе ўдасканаленні, змене структуры і скасаванні апякунскага савета;

* распрацоўка, прыняцце і арганізацыя рэалізацыі перспектыўных і бягучых планаў дзейнасці апякунскага савета;

* вызначэнне парадку фарміравання і выкарыстання фінансавых сродкаў, якія знаходзяцца ў распараджэнні апякунскага

савета;

* вядзенне ўліку і падрыхтоўка справаздачы аб паступленні і расходаванні сродкаў апякунскага савета;

*разгляд і зацвярджэнне штогадовай справаздачы апякунскага савета аб дзейнасці і выкарыстанні грашовых сродкаў.

1 раз у квартал і па меры неабходнасці

Загадчык

Старшыня апякунскага савета

2.

Распрацоўка бягучых планаў работы апякунскага савета і набыццё таварна-матэрыяльных каштоўнасцяў

Члены апякунскага савета

3.

Аказанне садзейнічання ў паляпшэнні ўмоў працы педагагічных работнікаў, тэхнічнага персаналу ўстановы дашкольнай адукацыі :

* аказанне дапамогі ў падрыхтоўцы ўстановы да новага навучальнага года;

* арганізацыя рамонтных работ у групах і ўстанове;

* рамонт абсталявання, мэблі ў групавых памяшканнях;

* аказанне дапамогі ў стварэнні  развіваючага прадметна-прасторавага асяроддзя ў групах.

Члены апякунскага савета

4.

·         Вызначэнне напрамкаў, форм, памераў і парадку выкарыстання сродкаў апякунскага савета:

·          * умацаванне матэрыяльна-тэхнічнай базы ўстановы дашкольнай адукацыі,  у тым ліку аказанне дапамогі ў набыцці дзіцячай мэблі, прадметаў інтэр'еру;

·         * удасканаленне арганізацыі харчавання выхаванцаў ва ўстанове дашкольнай адукацыі;

·         * арганізацыя і правядзенне спартыўна-масавых, фізкультурна-аздараўленчых мерапрыемстваў.

Члены апякунскага савета та

5.

·         Аказанне садзейнічання ў арганізацыі ўдзелу бацькоў у суботніках, месячніках па ўборцы і добраўпарадкаванні тэрыторыі, рамонце надворнага гульнявога абсталявання і інш.

Члены апякунскага савета та

Старшыня апякунскага Савета       (подпіс )                 С.А.Раманоўская

УЗГОДНЕНА

Загадчык ДзУА  “Гасцілавіцкі